Alçıpan bölmenin faydaları

Sarat Alcı Dekorasyon: AlçıpanFaydaları Alçıpan

, iç bölme denilince popüler hale gelmeden önce, insanlar sıvalı duvarcılık kullanıyordu. Çok sayıda tuğla veya taş duvar üzerine ıslak sıva katmanları yerleştirmek emek yoğun olduğu için insanlar alternatif aramaya başladılar. Bir süre sonra, daha az maliyetli ve daha uzun ömürlü bir alçıpan iç bölmenin tanıtımı geldi. 

Alçıpan, kağıt veya fiber çimento levhalar arasına yerleştirilmiş alçı sıvadan yapılmıştır. Bölme olarak kullanılabilir ve genellikle hastanelerde, otellerde, okullarda, tiyatrolarda ve evlerde bulunur. Bu tip duvarlar sağlamdır ve mekanın durumuna göre uzun süre dayanabilir. Aşağıdaki alçıpan iç bölmeleri kullanmanın diğer yararlarına göz atın: Daha

az kaynak gerektirir

Duvar bölme duvarlarının aksine, alçıpanlar daha kolay ve daha hızlı monte edilebilir. Bu, işçileri işe alırken size zaman ve kaynak kazandırabilir.

Ayrıca, tuğla ve harç kullanarak bir bölme yaptığınızda, işi bitirmek için suya ihtiyacınız vardır. Ancak alçıpan kullandığınızda, önceden yapıldığı ve kolayca monte edilebildiği için herhangi bir suya ihtiyaç duymazsınız.

Hafif ve çok yönlüve

Alçıpan duvarlar, duvar duvarlarından daha hafiftirbu da onları yüksek binalar için kullanışlı hale getirir. Aslında, bir araştırmaya göre, alçıpanlar hafif olduklarından ve kolayca hareket edebildikleri için inşaat süresinde %15’e kadar tasarruf sağlayabilir, bu da işçilere zaman ve emek tasarrufu sağlar.

Mükemmel ses yalıtkanları

Alçıpanlar, sesi emebilen ve böylece bir odadan diğerine aktarılmasını önleyen panellere sahiptir. Bu, özellikle okullar, hastaneler, ofisler veya stüdyolar çevresinde gürültüyü en aza indirmek istediğinizde mükemmeldir.

Yangına karşı dayanıklıdıryangına

Alçıpanların yangına dayanıklı yüzeyi 4 saate kadardayanabilir. Bu size yangın durumunda yeri terk etmeniz için yeterli zaman verebilir. Onu ateşe dayanıklı yapan şeyin ne olduğunu merak edebilirsiniz. Cevap, alçıda bulunan kristal formdaki su miktarında bulunabilir. Alçıpan ısındığında, su kristalleri buharlaşmaya başlar ve böylece alçıpanın yapısını korur.

Sarat Alcı Dekorasyon HakkındaSarat Alcı Dekorasyon’un

Zevkinize, tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun mükemmel vurgu duvarınıyardımıyla yaratın! Tercihlerinize göre şık duvar tasarımları tasarlayabilir ve kurabiliriz. Kalite ve mükemmellik söz konusu olduğunda, beklentilerinizi aşabileceğimizden emin olabilirsiniz! Hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen iletişim sayfamıza gidin ve bize bir e-posta gönderin. Mümkün olan en kısa sürede size geri döneceğiz.

Bu sayfanın en üstünde yer alan hizmetlerimiz için ayrılmış sayfaya giderek süreç ve hizmetlerimizin fiyatları hakkında daha fazla ayrıntıya göz atın. Size yakında hizmet vermeyi umuyoruz!

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may also like these